Jak najlepiej płacić w Czarnogórze?

W Herceg Novi też zapłacisz w euro.

W Czarnogórze oficjalną walutą jest euro, więc nie musisz żonglować żadnymi dodatkowymi walutami. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą kieszonkowe wymienione w polskim kantorze, a resztę potrzebnych pieniędzy możesz wyciągnąć na miejscu z bankomatu.

W największych miastach: Kotorze, Budvie, Podgoricy nie będziesz miał problemu ze znalezieniem bankomatu. W mniejszych lepiej uzbroić się zawczasu w gotówkę. Jeżeli masz zamiar wynająć apartament, to na pewno nie zapłacisz za niego kartą. W lepszych restauracjach i supermarketach są terminale, ale w większości miejsc będziesz potrzebował gotówkę.

Najlepiej przed wyjazdem uzbroić się w konto walutowe w euro, kartę do tego konta z darmowymi wypłatami za granicą. Wtedy jedyne za co płacisz, to koszt przewalutowania z PLN na EUR.

Przed wyjazdem sprawdź orientacyjne ceny w Czarnogórze, żeby się nie przeliczyć z wydatkami.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *