Ceny w Czarnogórze — nie bądź znowu zaskoczony ile wydałeś

Reklama dla Polaków w Czarnogórze

Czarnogóra jest jeszcze stosunkowo tania. Tania, to znaczy, że ceny są na podobnym poziomie, co w Polsce. To dobra alternatywa dla Chorwacji, która silnie podrożała przez ostatnią dekadę.

Generalnie w Czarnogórze panuje zasada: im dalej na południe, tym taniej. Tym samym najniższe ceny są w Ulcinj pod granicą z Albanią, a najdrożej jest w okolicach Zatoki Kotorskiej.

Hostele w Czarnogórze

Hosteli w Czarnogórze praktycznie nie ma. Ten znajduje się w Mostarze, w Bośni i Hercegowinie.

Ceny za nocleg

Najtańszy nocleg blisko plaży znajdziesz za ok. 10 EUR od osoby. Jeżeli wybierasz się przed albo po sezonie wakacyjnym, możliwe, że dasz radę zbić tę cenę jeszcze niżej. Szczególnie jeżeli zostaniesz w jednym miejscu dłużej niż 2-3 dni. Za większe apartamenty w nowoczesnym standardzie zapłacisz oczywiście więcej, między 20 EUR a 30 EUR od osoby.

Ceny na fast-food w Czarnogórze

Ceny na fast-food w Czarnogórze

Jedzenie i alkohol

Ceny w restauracjach nie są wysokie. Szczególnie jeżeli nie należysz do wybrednych. Najtańsze są fast-foodowe dania z mięsa mielonego, różnego rodzaju kebaby, pizze i inna niewyszukana włoska kuchnia. Na taki posiłek wydasz od 4 EUR do 10 EUR. Dużo droższe są dania rybne, z polędwicy wołowej, czy owoce morza.

Ceny żywności w sklepach są nieco niższe niż w Polsce. Na targach cena zależy od umiejętności targującego, bo pierwsza cena zawsze jest z kapelusza.

Bezcenne owoce

Bezcenne owoce

Alkohole są tanie. Jedynie piwo w małych butelkach jest drogie. W klubach i restauracjach piwo kosztuje ok. 2 EUR3 EUR, a drinki od 4 EUR w górę.

Zobacz szczegółowe ceny we wpisie o tym co zjeść i co wypić w Czarnogórze.

Atrakcje turystyczne

Z reguły nie trzeba płacić za wstęp, by zobaczyć zabytkowe miejsca. Jedynie w Kotorze wejście na mury starego miasta jest biletowane i kosztuje 3 EUR.

Ceny na rejsy nad Jeziorem Szkoderskim

Ceny na rejsy nad Jeziorem Szkoderskim

Za wjazd na teren parku narodowego, w którym znajduje się Jezioro Szkoderskie zapłacisz 4 EUR. Rejs po jeziorze to wydatek ok. 10 EUR za osobę za około godzinny rejs.

Plażowanie

Jeżeli nie uśmiecha Ci się leżenie na ręczniku na piasku lub masz dość kamienistych plaż, musisz zainwestować w leżak. Komplet dwóch z parasolem to koszt ok. 5 EUR za dzień.

Paliwo

Paliwo w Czarnogórze nie należy do najtańszych. Jest średnio o 20% droższe niż w Polsce. Najbardziej opłaca się tankować w Bośni i Hercegowinie. Więcej o kosztach podróży do Czarnogóry w osobnym wpisie.

Byłeś? Pomóż innym i napisz w komentarzu aktualne ceny.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *