Fabryka czekolady Krasny Oktyabr w Moskwie

Stare mury fabryki czekolady w Moskwie
Fabryka czekolady Krasny Oktyabr w Moskwie

Po dawce gorzkiej historii, której świadectwem jest Arbat, możesz udać się po odrobinę słodyczy—do moskiewskiej fabryki czekoladek Krasny Oktyabr.

Tradycyjna fabryka w budynku z czerwonej cegły mieści niewielki sklepik, w którym możesz otrzymać najróżniejsze drobne słodkości. Takiego wyboru nie ma nigdzie indziej! A wszystko w atmosferze minionych lat, z panią w fartuchu, starą wagą i opakowaniami, będącymi świadectwem kunsztu rosyjskich designerów z lat 70. Gdzie? Bersenevskaya nab 6 (stacja metra Kropotkinskaya). Palce lizać! Warto rozejrzeć się także po okolicy, pełnej klimatycznych lokali, wypełniających industrialne przestrzenie byłych zakładów produkcyjnych.

Jeżeli odczuwasz jeszcze niedosyt, chwyć do ręki wolumin zatytułowany „Mistrz i Małgorzata” i puść wodze fantazji, śledząc Behemota po Patriarszych Prudach. Powodzenia!

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *