Rafting w turkusowych wodach Kanionu Tara w Czarnogórze

Kanion Tara w Czarnogórze
Rafting w turkusowych wodach Kanionu Tara w Czarnogórze

Znudzony leżeniem na plaży? Spływ pontonem po górskim, rwącym potoku gwarantuje zdrowy skok adrenaliny. Tym bardziej, że w Czarnogórze możesz się sprawdzić w Kanionie Tara, drugim największym na świecie po Kanionie Kolorado!

Gdzie na rafting?

Spływy są organizowane w miejscowości Šćepan Polje, które jest faktycznie przejściem granicznym z Bośnią i Hercegowiną (na mapie oznaczone może być jako Hum przy trasie E762).

Kiedy?

Spływy odbywają się wcześnie. Na miejscu należy być przed 10:00. Spływ trwa razem z przerwą na posiłek ok. 8 godzin.

Ile to kosztuje?

Jednodniowy spływ kosztuje 44 EUR od osoby. Dzieci bez zniżek.

Jak wygląda spływ?

Jest kilka wariantów spływu. Najpopularniejszy, jednodniowy odbywa się na odcinku 15 km, które pozwoli na zmierzenie się z aż 21 ustępami. Inne warianty obejmują dłuższe spływy, z noclegiem, wyżywieniem, przewozem i innymi dodatkowymi atrakcjami.

Dla bezpieczeństwa płyniecie oczywiście z instruktorem. Otrzymujecie kapok, kask i obuwie ochronne. O kąpielówki trzeba zadbać samemu. Oczywiście lepiej nie zabierać nic, co może ucierpieć na skutek wody np. telefonów, aparatów fotograficznych, pieniędzy, dokumentów.

Zabawa wskazana raczej dla dorosłych i młodzieży, dzieci wchodzą na pokład od 8 lat.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *