Może rejs z Czarnogóry po Adriatyku?

Zwiedziłeś już stare miasto, skosztowałeś lokalnych przysmaków, wysmażyłeś na plaży. Może pora na rejs statkiem po Adriatyku?

Rejsy po Zatoce Kotorskiej

Rejsy po Zatoce Kotorskiej są najpopularniejsze za sprawą ciekawego ukształtowania terenu wokół zatoki. Wzgórza wpadają bezpośrednio do wody i tworzą malownicze krajobrazy. Do tego w zatoce występują małe wysepki z monastyrami zachęcają do odwiedzenia. Warto też zobaczyć jedną z licznych grot skalnych, do których można wpłynąć łodzią.

Rejsy odbywają się zarówno większymi kilkunastoosobowymi statkami, jak i małymi łodziami motorowymi. Te pierwsze kursują z reguły o stałych porach, najczęściej rano. Drugie kursują na życzenie. Oczywiście im więcej chętnych, tym niższa cena na osobę.

Rejsy z Sutomore

Rejs do w obie strony do Budvy z dwoma godzinnymi postojami kosztuje 10 EUR. Statek rusza o 9:00 rano i wraca ok. 17:00. Pierwszy przystanek jest w Petrovac, a w drodze powrotnej na Plaży Królewskiej.

Rejsy z Budvy

W Budvie można przepłynąć się wzdłuż wybrzeża, bądź po prostu na najbliższą wyspę — Hawaii.

Rejsy z Ulcinj

Stałych statków rejsowych w Ulcinj nie ma. Można jedynie wynająć wodną taksówkę i wybrać się np. na pobliską wyspę Ada.

Ceny rejsów

Ceny są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od liczby osób na statku, długości wyprawy, humoru kapitana i zdolności targowania :-) Generalnie dwuosobowy, dwugodzinny rejs małą łodzią to wydatek rzędu 40 EUR60 EUR.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *