Ermitaż i Pałac Zimowy w Petersburgu

Pałac Zimowy w Petersburgu
Ermitaż i Pałac Zimowy w Petersburgu

Prócz założyciela miasta, Piotra I, w historii Petersburga dużą rolę odegrała caryca Katarzyna II. To ta sama dama, na której ciąży niechlubna sława posiadania dziesiątków, często znacznie młodszych od siebie kochanków.

Z jej inicjatywy powstał wzorowany na francuskim wersalu, utrzymany w barokowym stylu Pałac Zimowy. Liczba sal wewnątrz przekracza, bagatela, tysiąc. Ten należy do zespołu obiektów zwanych Ermitażem.

Z racji zamiłowania Katarzyny II do sztuki, wnętrze Ermitażu zostało poświęcone na galerię. Znajdują się tam najsłynniejsze płótna artystów takich jak: Rembrant, Rubens, Tycian, Gaugin, Picasso, Monet i innych.

Ceny biletów

Wstęp do Ermitażu jest płatny, a bilet kosztuje 350 RUB. Studenci są zwolnieni z opłaty pod warunkiem posiadania legitymacji (ISIC, Euro<26).

Godziny otwarcia

W poniedziałki Ermitaż jest nieczynny. W pozostałe dni poza niedzielą wstęp jest możliwy od 10:30 do 18:00. W niedzielę galeria jest czynna do 17:00.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *