4 sposoby na tani dojazd do Moskwy

Jak dojechać do Moskwy i kupić Matrioszki?
4 sposoby na tani dojazd do Moskwy

Szukasz taniego dojazdu do Moskwy? Dobrze trafiłeś. Przeczytaj jakie połączenie wybrać. Porównaj orientacyjne ceny podróży.

Nasze zestawienie pokazuje szacunkowy koszt dojazdu od Poznania do Moskwy. Jeżeli na dany bilet dostępne były zniżki studenckie, to zostały przez nas uwzględnione. Dlatego jeżeli szukasz cen bez żadnych ulg, musisz sam dotrzeć do źródeł. Na dole wpisu znajdziesz listę pomocnych odnośników. Pamiętaj, że ceny na bilety lotnicze mogą się znacznie różnić w zależności od wybranego terminu i czasu rezerwacji.

  1. Poznań-Katowice-Kijów-Moskwa: 667 zł. Z Katowic są bezpośrednie loty do Kijowa tanimi liniami Wizz Air. Ceny mogą się różnić od wybranego przez nas terminu, kiedy zapłacilibyśmy 212 zł. Z Kijowa do Moskwy można się dostać zarówno koleją, jak i lotem. Bilet kolejowy kosztuje 455 zł, a lotniczy 425 zł. Generalnie drogo i długo. Trasa wymaga sporej kombinacji. Warto ją wybrać jedynie jak chcesz zatrzymać się w Kijowie.
  2. Poznań-Warszawa-Mińsk-Moskwa: 395 zł. Kolej z Warszawy do Moskwy przez Mińsk kosztuje ok. 330 zł. Dowiesz się tego jedynie od pani w kasie na dworcu PKP. Do tego dochodzi 10 euro za wizę tranzytową na Białorusi. To najbardziej intuicyjna i najprostsza droga do Moskwy. Wymaga jednak dodatkowej wizy. Nie jest też najtańsza.
  3. Poznań-Warszawa-Moskwa: 499 zł. Za lot z Warszawy do Moskwy zapłacisz ok. 470 zł. Prosto i skutecznie, ale niezbyt tanio.
  4. Poznań-Warszawa-Moskwa: 367zł. Ulgowy bilet na autobus Ecolines ze zniżką karty ISIC lub Euro < 26, kursujący na trasie Warszawa-Moskwa kosztuje jedynie 342 zł. Cena obowiązuje przy zakupie przez internet na stronie Ecolines. Potrzebujesz do tego kartę z 3-D Secure (Veryfied by Visa lub MasterCard SPA). Warto także wybrać autobus, jeżeli zamierzasz zatrzymać się w Petersburgu. To najlepsza i najtańsza opcja.

Tani przejazd do Moskwy

Linki pomocne w planowaniu podróży do Moskwy i zakupie biletów:

Pamiętaj, że aby wjechać na teren Rosji, konieczna jest wiza uprzednio wyrobiona w konsulacie.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *