Twierdza Pietropawłowska w Petersburgu

Baszta w murach Twierdzy Pietropawłowskiej
Twierdza Pietropawłowska w Petersburgu

Pierwsze mury postawione na wyspach pośród delty Newy, weszły w skład Twierdzy Pietropawłowskiej. Tę można dziś łatwo rozpoznać po złotej iglicy, wieńczącej sobór Św. Piotra i Pawła. Zobacz dokładne położenie na mapie.

To miejsce jest znane nie tylko jako kolebka Petersburga i miejsce spoczynku rosyjskich monarchów. Do czasu rewolucji bolszewickiej, znajdowało się tu więzienie dla przeciwników politycznych, w którym znaleźli się m.in. Tadeusz Kościuszko, Fiodor Dostojewski, czy Lew Trocki.

Ceny biletów

Wstęp na teren fortecy jest bezpłatny, natomiast dostęp do wnętrza katedry kosztuje 80 RUB (bilet ulgowy) lub 250 RUB (bilet normalny). W cenie zawarty jest także wstęp do muzeów, znajdujących się na terenie Twierdzy. Możliwe jest też wykupienie biletu wstępu na dach spacerowy za 30 RUB (bilet ulgowy) lub 70 RUB (bilet normalny).

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *