Adresy tanich hosteli w Petersburgu

Petersburg ulica

Noclegi w mieście nie należą do najtańszych. Oczywiście najniższe ceny oferują hostele.

Godne polecenia są sieci: International Youth Hostels oraz Hostelling Russia. W centrum miasta można znaleźć tanie noclegi w: City Hostel St. Petersburg (Newski Prospekt 16), Zimmer Nice Hostel (Małaja Morskaja 8), Nord Hostel (Bolszaja Morskaja 10).

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
  • nomad_fh
    8 lat(a) temu

    Jeśli ktoś nie przepada za hostelami to warto również zwrócić uwagę na tańsze hotele poza centrum (zwłaszcza bliżej dzielnicy portowej/stoczni). Oferują dobry standard, a z komunikacją nie ma problemów – metro działa rewelacyjnie, jego koszt jest znikomy. Do godziny 1 w nocy spokojnie można nim wrócić do hotelu – choć trzeba sprawdzić, bo część linii jest zamykana trochę wcześniej. Później już bywa z tym problem ;)
    Drugą ważną kwestią jest to, żeby sprawdzić czy hostel/hotel nie znajduje się po drugiej stronie Newy (czyli od strony twierdzy Pietropawłowskiej) – jeśli tak, to trzeba się do niego dostać przed podniesieniem mostów (czyli przed ok 1 w nocy) później dostanie się na drugą stronę rzeki jest mocno problematyczne (przynajmniej w centrum). Podobnie trzeba uważać, by mając nocleg po stronie „właściwej” nie przegapić powrotu ze strony twierdzy, mnie zdarzyło się prawie nie zdążyć (metro już nie działało, przejeżdżałem jednym z ostatnich otwartych mostów, który tuż za nami zaczął się podnosić), bo chciałem złapać fajne kadry Pałacu Zimowego z Newą na 1 planie ;)