Sobór Iskajewski (Katedra Kazańska) w Petersburgu

Kopuła Soboru Iskajewskiego
Sobór Iskajewski (Katedra Kazańska) w Petersburgu

Chodząc ulicami Petersburga, stąpając po blisko pięciuset mostach przerzuconych nad kanałami, nietrudno dostrzec kopuły ogromnego Sobóru Isakijewskiego zwanego też Kazańską Katedrą . Przed kościołem znajduje się charakterystyczny plac z założycielem miasta dosiadającym konia.

Monumentalne kolumny podtrzymujące sklepienie soboru są atrakcją samą w sobie. Wystarczy dodać, że świątynia może pomieścić 14 tys. wiernych i jest 4. co do wielkości budowlą sakralną na świecie.

Kolumnada wokół soboru

Kolumnada wokół soboru

Ceny biletów

Można wykupić bilet wstępu na kolumnadę (160 RUB normalny, 100 RUB ulgowy), która pozwala spojrzeć na miasto z perspektywy lotu ptaka. Niestety atrakcja ta jest niezwykle popularna, więc musisz się przygotować na tłumy gapowatych turystów z aparatami, pchającymi się na wąskich schodach wiodących ku górze. Normalny bilet wstępu do samego Soboru kosztuje 320 RUB, a ulgowy 170 RUB.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *