Najciekawsze stacje Moskiewskiego Metra

Stacja metra w Moskwie

Odwiedziłeś już Kreml? Czas na wycieczkę metrem. Najstarsze stacje, utrzymane w duchu sowieckiej propagandy, oświetlone bogatymi żyrandolami wywierają niesamowite wrażenie.

Muzeum pod ziemią

Jak wygląda samo metro? Spójrz na zdjęcia. Stacje są dziełem sztuki w samym sobie. Oczywiście większość utrzymana w duchu propagandy z czasów stalinowskich, ale dzięki temu mają swój charakter i nie są jednymi z tysiąca innych na świecie. Głębokością stacje ustępują metru petersburskiemu, najniżej położona znajduje się na głębokości zaledwie 80 metrów.

Schemat metra w Moskwie

Kluczowa sprawa – schemat metra. Uwaga: istnieją stacje o takiej samej nazwie, należące jednak do różnej linii. Jeżeli umawiasz się z kimś na stacji, podaj także numer lub kolor linii.

Najciekawsze stacje

Jeżeli chcesz się wybrać na zwiedzanie moskiewskiego metra, koniecznie zatrzymaj się na stacjach linii 5. otaczającej centrum miasta (zobacz schemat połączeń). Te są najstarsze, najlepiej utrzymane i najciekawsze.

Ceny biletów

Pojedynczy bilet kosztuje 28 RUB. Najlepiej wybrać się poza godzinami szczytu, czyli między 10:00 a 16:00 lub po 20:00. W przeciwnym razie dowiesz się jak wygląda 9 milionów ludzi zepchniętych do podziemnych korytarzy. Pamiętaj, że moskiewskie metro zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem dziennej liczby pasażerów.

Tajemnice moskiewskiego metra

Myślisz, że moskiewskie metro to tylko podziemna kolejka? Nie klikniesz, nie dowiesz się jakie historie wozi swoimi wagonami.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *