Masz dość upałów? Upoluj najlepszą pogodę dla siebie w Czarnogórze.

Deszcz w Czarnogórze

Jeżeli jedziesz do Czarnogóry, to już wiesz, że będzie gorąco. No chyba, że tym razem wieziesz ze sobą narty.

Kiedy jechać do Czarnogóry?

Najlepiej do Czarnogóry wybrać się jeszcze przed wakacjami. Maj, czerwiec to idealny termin ze względu na brak pustynnych upałów. W lipcu i sierpniu przygotuj się na temperatury powyżej 30 stopni. Temperatura wody latem oscyluje z reguły między 25-28 stopni. Generalnie cały czas czeka cię żar tropików :)

Plaża w Ulcinj, Czarnogóra

I tak to z reguły wygląda.

Jedziesz nad morze, czy w góry?

Upały tyczą się jedynie wybrzeża Czarnogóry. Mimo, że to maleńki kraj, to ma dwie strefy klimatyczne: wspomnianą śródziemnomorską i podzwrotnikową. Ta druga panuje nad górzystym centrum kraju i tam spodziewaj się temperatur nawet 10 stopni niższych.

A co z deszczem?

Według statystyk, Czarnogóra ma najbardziej obfite opady w Europie. Praktyka jednak mówi, że w okresie wakacyjnym o deszcz tutaj trudno. A przynajmniej nad Adriatykiem. W głębi kraju opady występują częściej.

Wspomniałeś coś o nartach?

Gorąca Czarnogóra, zimą zamienia się w raj dla narciarzy. Wysoko położone pasma górskie (powyżej 2000 m n.p.m.) zapewniają niezłe warunki do jazdy, szczególnie w okolicach Zabljaka.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
 • lyks
  8 lat(a) temu

  Swietna strona;pomocne informacje podczas dziewiczego odkrywania Czarnogóry. Dzięki!!!

  • Artur
   8 lat(a) temu

   Dzięki za komentarz :) Udanej podróży!

 • Dejw
  7 lat(a) temu

  A jak z pogodą we wrześniu? Pozdrawiam. :)