Poczuj klimat starej wioski w Hangzhou — Ulica Feniksa

Ulica Feniksa w Hangzhou
Poczuj klimat starej wioski w Hangzhou — Ulica Feniksa

Większość „wiosek” wokół Zachodniego Jeziora żyje w mniejszym lub większym stopniu z turystów. To przyjemne miejsce, żeby oddać się ulubionej chińskiej rozrywce — jedzeniu, ale to w zasadzie wszystko na co możesz liczyć. Ulica Feniksa jest zupełnie inna.

Wioski położone na zachód od Zachodniego Jeziora odstają nieco od nowoczesnej architektury miasta. To tradycyjne, niskie domy z bielonymi ścianami i czarną dachówką. Ten ascetyczny styl jest charakterystyczny dla całej prowincji — Zhejiangu.

Stara część Hangzhou
Studnie w Hangzhou

Mieszkańcy korzystają jeszcze z kilku studni rozsianych po dzielnicy.

Jest jednak jeszcze jeden rejon w Hangzhou, który jest równie malowniczy, a do którego turyści rzadko docierają. Mieszkają tam głównie starsi ludzie. Charakterystyczne dla tej dzielnicy są kamienne studnie, z których mieszkańcy czerpią wodę.

Dziś powstaje tam centrum artystyczne z agencjami zajmującymi się grafiką, nagłośnieniem, produkcją muzyczną, filmową, tradycyjną sztuką itp. To pewnie już niedługo zmieni krajobraz dzielnicy Feniksa, więc spiesz się z wizytą.

Atrakcje Hangzhou

Taka idylla w drodze na wzgórze Feniksa

Maszyna z papierosami

Nie tylko miśki łowi się w Chinach. Przypatrz się dobrze.

Wzgórze Feniksa w Hangzhou

Wzgórze Feniksa

Chiński grób w Hangzhou

Chiński grobowiec na Wzgórzu Feniksa. Musi mieć tutaj całkiem niezłe fengshui.

Atrakcje w Hangzhou

A ja patrzę i widzę tylko „Fantasy Lu”

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *