Ukryty czar kampusu Zhejiang University w Hangzhou (浙大)

Kampus Zhejiang University w Hangzhou
Ukryty czar kampusu Zhejiang University w Hangzhou (浙大)

Tytuł najpiękniejszego kampusu w Chinach zasłużenie należy do Xiamen University na południu Chin, ale ten w Hangzhou też nie jest najgorszy. Jeżeli nie wiesz jak wygląda studenckie życie w Chinach, to jest to najlepsze miejsce, żeby to sprawdzić.

Zajrzyj do biblioteki, żeby zobaczyć setki studentów zakuwających do kolejnego kolokwium, a potem możesz wspiąć się na wzgórze za uniwersytetem.

Na szczycie znajduje się świątynia… z wielkim masztem linii wysokiego napięcia na dziedzińcu. Symbol tego w jaki sposób przeszłość i przyszłość harmonicznie łączą się w Chinach :) Przy dobrej pogodzie (czyt. bez smogu) zobaczysz całkiem niezłą panoramę miasta. Alternatywa dla wycieczki na Wzgórze Jadeitowego Cesarza.

Świątynia za Kampusem Zhejiang University

Świątynia na wzgórzu za kampusem

Kaligrafia Mao w Hangzhou

Ponoć Mao był całkiem niezłym kaligrafem. Jego popisy wyryte w kamieniu nadal budzą podziw w Chinach. Ciekawe, czy myśl jest równie żywa…

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *