Niesamowite atrakcje Irkucka

Irkuck dworzec Kolej Transsyberyjska
Niesamowite atrakcje Irkucka

Wystarczy wysiąść z pociągu Kolei Transsyberyjskiej, by stwierdzić, że Irkuck nie należy do najpiękniejszych miast. Mając w odległości mniej niż 100 km Bajkał, nie trać czasu i udaj się czym prędzej nad jezioro. Jeżeli jednak planujesz zostać chwilę w Irkucku, czytaj dalej.

Głównym punktem orientacyjnym jest ulica Karola Marksa, którego po wydaniu Manifestu Komunistycznego, nikomu nie trzeba przedstawiać. Na jednym z jej końców znajduje się skwer z pomnikiem Lenina.

Stara zabudowa Irkucka

Stara zabudowa Irkucka

Ucieczka Angary od ojca

Zaraz za dworcem kolejowym, który jest prawdopodobnie najładniejszym budynkiem w Irkucku, wije się potężna rzeka, dzieląca miasto na dwie części—Angara. Jedyna, która wypływa z Bajkału. Pozostałe rzeki służą jako jego dopływy. Z racji tego Bajkał z roku na rok stale, lecz nieznacznie podwyższa swój poziom wód. W okolicy słynna jest legenda o Angarze i jej gniewnym ojcu, Bajkale.

Wnętrze wodolotu Irkuck-Listwianka

Wnętrze wodolotu Irkuck-Listwianka

Na brzegu Angary, kilka kilometrów od centrum miasta, znajduje się stary lodołamacz, wykorzystywany podczas zim na wodach Bajkału. Statek jest udostępniony turystom do zwiedzania.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
 • fru
  11 lat(a) temu

  Rakieta brzmi niezle!:)

 • Artur
  11 lat(a) temu

  Rakieta to odpowiedni epitet dla wehikułu zwanego wodolotem. Nie dość, że niemal nie płynie, a leci, to jeszcze z naprawdę niezłą prędkością! Generalnie polecam! ;]

 • Basia
  11 lat(a) temu

  Hej! Gratuluje swietnej wyprawy i pomyslowej strony internetowej, i chetnie dowiedzialabym sie wiecej o transporcie nad Bajkalem. Rozumiem, ze byliscie tylko w Irkucku i Listwiance?

  • Artur
   11 lat(a) temu

   Dzięki! Niestety czasu nam nie starczyło, by zobaczyć więcej. O transporcie nad Bajkałem można przeczytać więcej w przewodniku pt. „Szlak Transsyberyjski” wyd. Bezdroża. Jednak część informacji tam zawartych może być już zdezaktualizowana. Pozdrawiam!