Jak dojechać nad Bajkał (Listwianka)

Poduszkowiec nad Listwianką
Jak dojechać nad Bajkał (Listwianka)

Z Irkucka najprościej dotrzeć nad Bajkał do Listwianki, swego rodzaju kurortu położonego nad jeziorem. Jeżeli epitet kurort Cię odstrasza, uspokajam—Listwianka to spokojna mieścina. Jedynie w szczycie sezonu może przytłoczyć liczbą turystów i przeznaczonych dla nich pseudo-atrakcji. Zawsze możesz jednak wybrać inną miejscowość położoną nad Bajkałem np. Bolszyje Koty, Sludianka, czy Mysowa.

Do Listwianki można się dostać z Irkucka wodolotem, autobusem lub prywatnymi busami (tzw. marszrutki). Do innych miejscowości, leżących wzdłuż południowego brzegu Bajkału istnieje też możliwość dotarcia pociągiem (Sludianka, Bajkalsk).

Autobus do Listwianki

Marszrutki i autobusy co parę godzin, odjeżdżając z dworca autobusowego. Podróż trwa ok. 1,5 godziny. Bilet w jedną stronę kosztuje ok. 100 RUB.

Wodoloty

Wodoloty kursują z Irkucka (port Rakieta)do:

  1. Listwianka— W szczycie sezonu mogą być problemy z kupnem biletu tuż przed kursem. Wodolot kursuje zaledwie trzy razy dziennie. Rejs trwa ok. 1,5 godziny. Bilet kosztuje ok. 150 RUB.
  2. Niżnieangarska—ok. 10 godzin rejsu, 900 RUB
  3. Ust-Barguzin—ok. 9,5 godziny rejsu, 900 RUB
  4. Zatoka Piaszczysta—ok. 2,5 godziny rejsu, 200 RUB
  5. Bolszyje Koty—ok. 2 godzin rejsu, 170 RUB

Zarówno port, jak i dworzec autobusowy są położone daleko od dworca kolejowego. Będziesz musiał skorzystać z komunikacji miejskiej albo taksówki.

A my dotarliśmy do Listwianki prywatną rakietą, ale to już inna historia… A Ty?

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *