Rejs po Wielkim Kanale w Hangzhou

Barki na Wielkim Kanale w Hangzhou
Rejs po Wielkim Kanale w Hangzhou

Jeżeli rzeka lub kanał przecina jedno miasto w Chinach parokrotnie, to od razu staje się w materiałach reklamowych „chińską Wenecją”. To miano przypadło i Hangzhou za sprawą Wielkiego Kanału, który w pocie czoła planowali kolejni cesarze, a budowali potem swoich podwładnych począwszy od V w. p.n.e. W końcu po latach udało się im połączyć dwie historyczne stolice Chin — Pekin i Hangzhou.

Dziś kanał jest nadal wykorzystywany i barki pływają po nim często i gęsto. Turystom i mieszkańcom zaś oddano maleńki odcinek kanału do przepłynięcia promem.

Bilet jest śmiesznie tani, więc nie zmarnuj okazji, tym bardziej, że można wysiąść w małej dzielnicy artystycznej, w której można znaleźć parę przyjemnych kawiarni, świetną aptekę z tradycyjną medycyną chińską i starą, choć „odrestaurowaną” zabudową.

Wieża Hangzhou nad Wielkim Kanałem

Wieża Hangzhou. Ponoć inspirowana Mordorem z Władcy Pierścieni. Stąd można ruszyć w rejs po Wielkim Kanale.

Więcej na temat rejsu po Wielkim Kanale w Hangzhou w osobnym wpisie o transporcie.

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *