Ceny w Mongolii

Ceny w Mongolii

Mongolia to nie Manhattan. Nie potrzebujesz garści pełnej dolarów na życie. Mongolia jest tania. Jak tania? Ile worków złota potrzebujesz na pobyt w Mongolii? Ile z nich wymienić na tugriki? Czytaj dalej.

Podane ceny dotyczą Ułan Batoru. Na prowincji ceny mogą być niższe.

Nocleg w Ułan Bator

Za dwuosobowy pokój w hostelu zapłacisz ok. 25000 MNT czyt. tugrików. Ceny za łóżko w pokojach wieloosobowych wynoszą ok. 8000 MNT.

Ceny posiłków

Jeżeli będziesz się stołował tanich, lokalnych restauracjach, to najesz się do syta za parę groszy. Obiad to wydatek rzędu 2500 MNT5000 MNT. Przystawki i sałatki kosztują w granicach 1000 MNT1700 MNT. Czy Twój żołądek to przeżyje? Przeczytaj więcej o kulinarnych tradycjach w Mongolii.

Transport

Bilet na autobus miejski kosztuje zaledwie 200 MNT400 MNT.

Taksówki są dość drogie, szczególnie kiedy są najbardziej potrzebne, czyli nocą. 5 przystanków autobusowych przebytych taksówką może Cię wynieść ok. 15000 MNT20000 MNT.

Bilet na pociąg nocny z Ułan Batoru do chińskiej granicy (ok. 800 km) kosztuje 17000 MNT za miejsce w otwartym wagonie sypialnym (tzw. platzkarta). Miejsce siedzące w tym samym pociągu kosztuje zaledwie 10000 MNT.

Więcej na temat poruszania się po Mongolii we wpisie dementującym pogłoski jakoby były tam drogi.

Atrakcje turystyczne

Bilety wstępu dla obcokrajowców mają relatywnie wysokie ceny. Taka już globalna polityka, by wyssać naiwnego turystę z grosza ile tylko się da.

 • Muzeum Historii Naturalnej w Ułan Batorze (osobiście uważam, że można je pominąć)—2000 MNT za normalny bilet wstępu, 5000 MNT za fotografie, 50% zniżki z legitymacją ISIC.
 • Pokaz teatralny z tradycyjnym tańcem mongolskim, muzyką i gardłowym śpiewem — 15000 MNT
 • Klasztor Gandan—bilet wstępu do świątyni 3500 MNT. Czasami można uniknąć opłaty przychodząc po godzinie 18:00, kiedy kasy są zamykane.

To tylko kilka z atrakcji w Ułan Bator. Przeczytaj co jeszcze możesz zobaczyć w stolicy Mongolii.

Internet w Mongolii

W centrum Ułan Batoru jest całkiem sporo kawiarenek internetowych, ale przepustowość łącz zwykle pozostawia wiele do życzenia. Cena: 500 MNT1000 MNT za godzinę.

Wiza do Mongolii

Koszt wyrobienia wizy turystycznej do Mongolii w ambasadzie w Warszawie wynosi 60 EUR.

Od 2014 roku Mongolia zniosła obowiązek wizowy dla turystów z Polski. Więcej na ten temat wiz do Mongolii.

Przeczytaj więcej na temat mongolskiej waluty, tugrików—gdzie wymienić, gdzie można płacić kartą i czy wypłacisz pieniądze z bankomatu.

Byłeś w tym roku w Mongolii? Podziel się z innymi informacjami na temat cen. Mongolia rozwija się dynamicznie, a inflacja w kraju nie śpi. Co podrożało od 2012 roku?

Autor
Artur

Zamiast biurowców szklanych, mieszkania na kredyt i wersalki z Ikei wybrałem podróż w nieznane. Tak trafiłem do Chin. Po prostu spaliłem mapy i poszedłem przed siebie. Czasami wiatr smaga po oczach, przynajmniej czuję, że żyję.

Czytaj dalej ›

Czytaj dalej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
 • N
  9 lat(a) temu

  Podobno wizy turystyczne dla Polaków do Mongolii zostały zniesione (na okres 30 dni).

 • Justyna
  7 lat(a) temu

  Niestety z tego co przeczytałam wizy były zniesione na okres do 12.2015, teraz znów obowiązują.